04. Říj 2017

POZNEJTE VÍTĚZE ŽEBŘÍČKU ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU 2017

V úterý 3. října 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení výherců již 14. ročníku ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu. Celorepublikovým vítězem se stala společnost Ingredi Europa s.r.o., která se umístila také na prvním místě pražského žebříčku. Českou Štikou se stala společnost LASKI s.r.o., která opanovala i hodnocení Olomouckého kraje.

Odborným garantem soutěže byla Hospodářská komora ČR, jejíž prezident Vladimír Dlouhý byl při slavnostním galavečeru jedním z předávajících. „Je mi vždy velkým potěšením ocenit skvělé a schopné firmy a podnikatele, které považuji za pevné pilíře naší ekonomiky. Za mnoho firem tu navíc hovoří nejen hospodářské výsledky, ale také konkrétní zajímavé podnikatelské příběhy,“ řekl k předávání Vl. Dlouhý.

Mezi hlavní partnery letošního ročníku Štiky českého byznysu patřila společnost PHYSTER TECHNOLOGY, a.s. Zástupci vedení společnosti – Marek Mravinač, generální ředitel a Alena Škrobová, obchodní ředitelka – předali ceny za Kraj Vysočina.

V tomto regionu byli vítězi tyto společnosti:

  1. Chotěbořské strojírny, a.s.

  2. Czech LANA s.r.o.

  3. Weindel Logistik Service ČR, spol. s.r.o.

Žebříček Štiky českého byznysu založila společnost Coface v roce 2005 s cílem ocenit české rostoucí podniky. Posuzuje vybraná objektivní ekonomická kritéria. Základem pro výpočet výkonnosti jednotlivých firem je součet pěti dílčích hledisek, mezi nimiž jsou kromě ukazatelů ziskovosti také indikátory likvidity, obratu a zadluženosti.

Štiky českého byznysu navíc představují hodnocení, které není založeno na pouhém porovnání statických ukazatelů, ale také na dlouhodobých aspektech, jakými jsou platební schopnost a morálka.  To je důvodem, proč je žebříček Štiky českého byznysu považován za nejucelenější a nejobjektivnější hodnocení českých firem.

Štikami českého byznysu se v roce 2017 staly společnosti:

 

KRAJ 1 MÍSTO
Jihočeský OK PROJEKT s.r.o.
Jihomoravský INTEN GROUP s.r.o.
Karlovarský BÖHM-PLAST, spol. s.r.o.
Kraj Hlavní město Praha Ingredi Europa s.r.o.
Kraj Vysočina Chotěbořské strojírny, a.s.
Královéhradecký JUTA a.s.
Liberecký Benteler Maschinenbau CZ s.r.o.
Moravskoslezský Tieto Czech s.r.o.
Olomoucký LASKI, s.r.o.
Pardubický Stäubli Systems, s.r.o.
Plzeňský AIMTEC a.s.
Středočeský O.K. Oriens Karton s.r.o.
Ústecký Profol Czech s.r.o.
Zlínský DURA-LINE CT, s.r.o.
ČR vítěz Ingredi Europa s.r.o.
Česká štika LASKI, s.r.o.

Těšíme se na vaši návštěvu!


PF 2020