SUCCESS STORIES


 
Zavedení systému pro zpracování objednávek a řízení skladové zásoby nového distribučního centra

Realizace: MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.

Cíl projektu

Společnost MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. buduje nové distribuční centrum pro přímé dodávky zákazníkům a optimalizované zásobování prodejen. Základním pilířem je polo-automatizovaný centrální sklad o ploše 50 000 m2 u Kozomína v severních Čechách. V souvislosti s tímto záměrem bylo nutné provést změny interních procesů a integrovat stávající IT systémy se softwarem nového distribučního centra.

 

Realizace projektu

Informace ve skladovém systému jsou zpracovávány po dávkách (naskladnění, vyskladnění, korekce, stav skladu), na druhé straně však interní objednávkové a rezervační systémy musejí odpovídat s okamžitou odezvou. Z tohoto důvodu bylo nezbytné vybudovat mezivrstvu, která je propojí a sjednotí velké množství systémů, které požadované informace poskytují a konzumují.

 

První verzi řešení bylo nutné doručit v rekordním čase 3 měsíců a následně zajistit i další rozvoj a rozšiřování funkcionalit systému.

Výsledné řešení má 4 komponenty:

  • Integrační platforma UNIFY zajistila bezpečné přenosy souborů mezi systémy a také zaručené importy a exporty dat do a z centrální databáze.
  • Aplikace fungující v Oracle DB jsou určené pro získání konkrétních informací o dostupnosti zboží, zpracování objednávek a rezervací, a řeší prioritizaci dodávek v případě nedostatečné skladové zásoby.
  • Interaktivní uživatelské rozhraní vyvinuté pomocí technologie AngularIO pro sledování stavu objednávek
  • Monitoring Icinga 2 poskytuje okamžité informace o stavu systémů a zpracování objednávek

 

Výsledek projektu

V současné době proběhla implementace všech důležitých součástí systému, které jsou zodpovědné za zpracování objednávek a poskytování informací o aktuální skladové zásobě.
Systém nyní dokáže:
  • zpracovat veškeré objednávky z jednotlivých POS
  • vzít v úvahu definované priority, provést automatické a manuální náhrady, rozdělit zboží v případně nízké skladové zásoby
  • pracovat s expiracemi a závozovými kalendáři jednotlivých dodavatelů pro účely budoucích objednávek a rezervací
  • denně zpracovat stovky objednávek, aktualizovat informace o desetitisících artiklů a zpracovat miliony transakcí

Aktuálně probíhají další fáze projektu, které zajišťují zpracování objednávek koncových uživatelů a závozy zboží z centrálního skladu, případně z nejbližšího obchodu Makro.

 

 

PF 2024